Wtorek, Wrzesień 19, 2017, 15:21

W dniu 13 września 2017 r. odbył się wyjazd na "XX Przegląd Piosenki Ludowej" w Kaniem, w którym udział wzięło czworo uczestników ŚDS.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10:00 uroczystym powitaniem gości, po czym zaproszono wszystkich do obejrzenia występów artystycznych przedstawicieli zaproszonych placówek.
ŚDS reprezentowało na scenie czworo uczestników: Grudziński Wiesław, Bednarczuk Kamil, Tkaczyk Dariusz oraz Zdżyłowska Honorata.

Brawurowo wykonali oni piosenkę pt. „Zabrałaś serce moje” ubogacając całość ciekawą oprawą instrumentalno - rytmiczną na bębnie djembe i tarce (guiro) oraz układem choreograficznym.

Prezentacja naszych podopiecznych bardzo spodobała się publiczności, która porwana żywiołowym rytmem spontanicznie ruszyła do tańca. Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Kamila Bednarczuka, który aktywnie włączał się w akompaniowanie również i innym występującym zespołom.
Ostatnim punktem imprezy była zabawa taneczna będąca okazją do integracji dla wszystkich uczestników imprezy.

Przegląd Piosenki Ludowej w Kaniem był ciekawą formą nawiązania do polskiej, tradycji ludowej, popularyzacji twórczości i promowania talentów osób niepełnosprawnych.


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

Aktualności

Copyright ©2017
Środowiskowy Dom Samopomocy
Imienia Błogosławionego Księdza Zygmunta Pisarskiego
w Krasnymstawie

Pomoc & Wsparcie